• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
Lietuvių kalbos savaitė

Vasario 26 – kovo 2 dienomis progimnazijoje vyko tradicinė lietuvių kalbos savaitė „Gyva kalba – gyva ir tauta“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Pirmadienį, nuo pat ankstyvo ryto, visa progimnazijos bendruomenė rinko gražiausius lietuviškus žodžius. Iš viso balsavime dalyvavo net 395 dalyviai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad iš šimto paminėtų gražiausių lietuviškų žodžių daugiausia balsų pelnė šie trys žodžiai: ačiū, Lietuva, Tėvynė. Antradienį vyko plakato LIETUVIŲ KALBA – TAI... kūrybinės dirbtuvės. Mokiniai su klasių vadovais kūrė plakatus ir jais papuošė kabinetų duris. Trečiadienį buvo rašomas diktantas ir renkamas raštingiausias penktokas, šeštokas, septintokas ir aštuntokas. Nugalėtojais tapo šie mokiniai: Lina Tekoriūtė,5a ir Goda Nordelytė,5c, Akvilė Sukauskaitė, 6b, Ema Ežerskytė, 7a, Akvilė Gedvilaitė, 8b. Ketvirtadienį pradinių klasių mokiniai vyresniesiems skaitė legendas ir padavimus apie Lietuvą. Mažiesiems tai buvo puiki proga lavinti skaitymo įgūdžius, o vyresnieji įdėmiai klausėsi ir prisiminė savo krašto praeitį, gilino įgytas žinias. Penktadienį 40 progimnazijos mokinių ir dvi mamos rašė Nacionalinį diktantą ir pasitikrino rašybos ir skyrybos žinias.

Ši savaitė buvo kupina įvairių veiklų, netrūko kūrybiškumo ir noro puoselėti neįkainojamą tautos turtą – gimtąją kalbą.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė D. Eirošienė

 

Lankytojų skaitiklis