• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas

1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.  Šiemet minimos 27-osios Laisvės gynėjų dienos metinės.

Mūsų progimnazijoje Laisvės gynėjų diena paminėta sausio 12 d. Visa progimnazijos bendruomenė buvo prisisegusi Sausio 13-osios simbolį – neužmirštuolę. Jau 11-tą kartą dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. 8.00 val. ryto progimnazijoje dešimčiai minučių buvo užgesintos šviesos ir ant palangių uždegtos žvakės. Po to aktų salėje istorijos mokytojos V. Nekrašienės vadovaujami būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai 5–8 klasių mokiniams priminė apie šią Lietuvai svarbią datą. Jie trumpai papasakojo ir parodė filmuotą medžiagą apie Sausio 13-osios išgyvenimo naktį. Prisiminėme ir pagerbėme tylos minute žuvusiuosius už Lietuvos laisvę bei visi kartu sugiedojome Lietuvos himną.

Pradinukams apie tragiškus Sausio 13-osios įvykius papasakojo pradinių klasių mokytojos, o aktų salėje filmuotą medžiagą parodė mokytoja Irma Klaišytė.

Sausio 13-osios vakarą Telšių Nepriklausomybės aikštėje vykusiame  minėjime dalyvavo ir mūsų progimnazijos „Jaunųjų šaulių“ ir „Piliečio žadintuvo“ būrelių nariai. Atsineštomis žvakutėmis pagerbėme žuvusius už Lietuvos laisvę.

Būrelio „Bendraminčiai“ narės Deimantė ir Kornelija

 

 

Lankytojų skaitiklis