• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Pasitinkame Lietuvos Respublikos 100-metį!

Detektyvinis – edukacinis žaidimas „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai Palangoje“

2018 metų vasario 16 dieną mūsų gimtoji šalis minės savo nepriklausomybės 100-metį. Tai progai buvo skirta 5c ir 7b klasių mokinių išvyka į Palangą. Spalio 20 dieną šiame pajūrio mieste mes, lydimi auklėtojų L. Baltrukonienės ir J. Šliažienės bei mamos S. Jakumienės, dalyvavome detektyviniame – edukaciniame  žaidime „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai Palangoje“.

Palanga – miestas, kuriame XX a. pr. plačiai sklido lietuvybės idėjos. Iš šio miesto ir jo apylinkių yra kilę net keturi Vasario 16-osios akto signatarai, Lietuvos prezidentas, čia būrėsi knygnešiai, inteligentai ir menininkai.

Į Palangą mes išvykome žaidimui gerai pasiruošę: per istorijos pamokas kartu su mokytojais V. Vaitkumi ir V. Nekrašiene prisiminėme, kas yra signatarai, kuo jie nusipelnė Lietuvai. Atvykę į šį miestą, jo centre iš žaidimo vadovės Giedrės gavome užduotis. Tada orientuodamiesi pagal žemėlapį su nuorodomis, klausimais ir užuominomis, keliavome kurorto gatvėmis, grožėjomės parko vaizdais, įkopėme į Birutės kalną ir aplankėme daug netikėčiausių istorinių vietų. Iš viso turėjome surasti 13 punktų, kurie „slėpėsi“ pačiose įvairiausiose Palangos vietose ir buvo susiję su Lietuvos nepriklausomybę kūrusiais ir puoselėjusiais asmenimis. Linksmas, bet daug ištvermės ir žinių iš mūsų pareikalavęs žaidimas truko daugiau kaip 2 valandas. Paskutinė maršruto stotelė – Gintaro muziejus. Jo edukacijų centre aptarėme žaidimo rezultatus ir pasidalijome įspūdžiais. Už dalyvavimą žaidime buvome apdovanoti nemokama ekskursija po Gintaro muziejų, įsikūrusį gražiuose grafų Tiškevičių rūmuose.

Mums, penktokams ir septintokams, šis žaidimas labai patiko, nes jo nauda akivaizdi: netradiciškai besimokydami sužinojome daug naujų bei įdomių dalykų apie Lietuvos nepriklausomybės kūrėjus ir puoselėtojus. 

Matas Vavilovas, 5c klasės mokinys

 

Lankytojų skaitiklis