• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Europos diena Telšiuose

Europos diena – tai renginys, skirtas paminėti ir įprasminti Lietuvos įstojimą į Europos Sąjungą. Šiais metais rajone vyko konkursas, kurio užduotys buvo surasti tris objektus, saugomus ES paveldo, surinkti informaciją apie juos, paruošti reklaminį filmuką ir jį pristatyti. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų progimnazijos aštuntokai.

Mūsų progimnazijos komandai atiteko užduotis surasti du žydų namus ir buvusį kalėjimą, į kurį buvo atvežti kaliniai. Tad turėjome nemažai paplušėti, kol viską atlikome.

Šis konkursas buvo labai įdomus, nes daugiau sužinojome apie savo miestą, apie jo istoriją. Kelių praeivių paklausėme, ar žino ką nors apie žydų namus, bet daugelis žmonių nieko nežinojo. Taigi nuėjome į patį žydų namą, kuris yra labai senas. Įėjus atrodė, lyg būtume grįžę į senovę, kai dar ten gyveno žydai. Kelių šio namo gyventojų klausėme, ar jie ką nors žino apie savo namo istoriją. Viena namo gyventoja mums pasakė kelis istorinius faktus apie šį namą. Nufilmavę tai, kas buvo reikalinga, ėjome kurti filmuką ir jį paskelbti internete, kad konkurso rengėjai galėtų jį pamatyti ir įvertinti.

Vakare po Šv. Mišių Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnytėlėje buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai. Mūsų progimnazijos komanda gavo Padėkos raštą. Po apdovanojimų ceremonijos visi ėjome valgyti torto, kurį padovanojo Telšių meras Petras Kuizinas.

Malonių emocijų patyrė 1a klasės mokiniai ir mokytoja Regina Stulpinienė. Jie tądien dalyvavo akcijoje „Pasveikink kaimyną“. Savo pačių darytas gėles mielai dovanojo parduotuvėje „Čia“ ir „Alkos“ muziejuje.

Tą pačią dieną progimnazijoje vyko Europos bandomasis egzaminas, kuriame dalyvavo 50 mokinių. Geriausiai sekėsi Ugnei Zybartaitei (8b kl.), Kornelijai Gargasaitei, (8b kl.), Tadui Servai, (8a kl.), Justui Javarauskui, (8b kl.).

Ugnė Zybartaitė, 8b klasės mokinė

 

Lankytojų skaitiklis