Pradinukų sveikatingumo dienos „Sportuokime linksmai“

Šiais mokslo metais „Atžalyno“ progimnazijoje skiriama daugiau dėmesio mokinių sveikatinimui. Nuo spalio 7 iki 11 dienos mokykloje buvo organizuojamos pradinukų sveikatingumo dienos. Po pirmos pamokos pradinių klasių mokytojos S. Norkuvienė ir D. Riškienė kartu su šeštokėmis Gabija Jonauskyte, Kornelija Niuniavaite ir Kornelija Noreikaite vedė judriąsias pertraukas, per kurias vaikai šoko. 

Per ilgąsias pertraukas pradinukai kasdien linksmai apibėgdavo mokyklą. Spalio 8 dieną Pradinukų alėjos fojė  buvo organizuota rudens gėrybių paroda, kuriai eksponatus ruošė vaikai kartu su tėveliais. Spalio 9 dieną surengta smagi akcija „Pasidalink obuoliu su draugu“, o spalio 10 dieną – akcija „Grauži morkytes – stiprini akytes“. Užsiėmimą su „zuikučiais“ vedė labai graži „morka“ – mama Rima Kazlauskaitė.

Sveikatingumo dienų renginiai – puikus paskatinimas mokiniams kasdien sportuoti ir sveikai maitintis.

„Bendraminčiai“
 

Tarptautinė mokytojų diena

Spalio 4 dieną progimnazijoje buvo minima Tarptautinė mokytojų diena. Iš pat ryto su gėlėmis mokytojus pasitiko Mokinių tarybos nariai. Į mokytojų kambarį, papuoštą klevo lapais ir raudonšoniais obuoliais, rinkosi mokinių tėveliai, kuriems tą dieną buvo patikėta vesti pirmąsias pamokas. 

Vienai dienai mokytojais tapo J. Petkevičius, L. Nikienė, J. Stanevičienė, M. Drimbienė, A. Kekienė, R. Kazlauskaitė, R. Vavilovienė, R. Stanevičienė, Ž. Vėlyvė, L. Čėsnienė, V. Černiauskienė, V. Šlutienė, V. Nekrašienė, D. Kimbarienė, V. Norkienė, J. Jankauskienė, E. Stonkevičienė, A. Daunienė, D. Martinkus, V. Chromovienė, T. Zykas, I. Jablonskienė, I. Navikienė, J. Jankauskienė, J. Beržinienė, V. Mileikienė, M. Slavinskis, A. Trilikauskienė, M. Latiškevičius ir I. Kidikaitė. Mokiniai be galo džiaugėsi tėvelių vestomis netradicinėmis pamokomis. Tuo metu mokytojai stebėjo aštuntokų parengtą sveikinimo programą, džiaugėsi mokinių paruoštomis dovanėlėmis ir vaišinosi prie stalo, ant kurio puikavosi saldumynai nuo kiekvienos klasės. Saldžią dovaną ir nuoširdžius žodžius mokytojams dovanojo į progimnaziją atvykęs Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas, Telšių rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja D. Tūmienė bei vyresnioji specialistė D. Marčenkovienė. Mokytojus sveikino ir buvę progimnazijos mokiniai iš Žemaitės gimnazijos. Tarptautinę mokytojų dieną buvo apdovanota ir būrelio „Piliečio žadintuvas“ iniciatyva mokinių išrinkta geriausia progimnazijos mokytoja Jūratė Šliažienė. Vėliau mokytojus nuoširdžiais sveikinimais ir eilėraščiais džiugino ir skaityklos bibliotekininkės paruošti vaikai, pailgintos dienos grupės sveikinimas ir šia proga išleistas progimnazijos laikraštis „Labas“.

„Bendraminčiai“
 

Pasaulinė gyvūnijos diena „Žvėrinčiuje“

Spalio 3 dieną progimnazijos būrelio „Gamtos bičiuliai“ nariai ir dar keletas 8a klasės mokinių su vadove V. Svotiene lankėsi VĮ Valstybinių miškų urėdijos Ubiškės girininkijos „Žvėrinčiuje“, kur buvo minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Visą pusdienį mokiniai dalyvavo įvairiausiose renginio veiklose.

Vos atvykę vaikai buvo pakviesti į stumbrininko namelį susipažinti su vietinėmis medžių rūšimis. Tai buvo galima padaryti, naudojantis interaktyviuoju stendu ir medine dėlione. Vėliau lydimi urėdijos ir Valstybinės veterinarijos tarnybos darbuotojų mokiniai aplankė kiekvieną „Žvėrinčiaus“ gyventoją. Susipažinome su gyvūnų atsiradimo „Žvėrinčiuje“ istorija, jų maitinimu ir priežiūra. Po to dalyvavome integruotoje fizinio ugdymo, biologijos, technologijų ir matematikos pamokoje – aktyviame komandiniame žaidime „Pažink gyvūnus“. Mūsų progimnazijos mokiniai užėmė trečią vietą.

Užsiėmimai baigėsi pasibuvimu prie laužo rudenio gamtoje ir vaišėmis, kurias organizavo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio gamtotvarkos specialistė Edita Lydienė. Skanavome net bandeles su cinamonu, pačių išsikeptas ant laužo.

Renginyje mokiniai pagilino žinias apie Lietuvoje augančius medžius ir gyvenančius gyvūnus, tobulino skaičiavimo ir technologijų įgūdžius, pabendravo tarpusavyje, išmėgino jėgas varžydamiesi, pasisėmė gerų emocijų.

Būrelio „Gamtos bičiuliai“ vadovė matematikos mokytoja V. Svotienė
 

Pradinukai paminėjo Turizmo dieną

Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena. Šią dieną paminėjo ir mūsų progimnazijos pradinių klasių mokiniai.

Rugsėjo 27-ąją pradinukai į mokyklą rinkosi be kuprinių. Rytas prasidėjo kitaip nei visada – mokiniai žiūrėjo laidą apie Telšius iš serijos „Aplink Lietuvą. Miestai“. Po to kūrė medžius, simbolizuojančius Žemaitijos stiprybę ir surašė savo palinkėjimus Žemaitijai. Sukurtais medžiais, eksponuojamais koridoriuje, gali pasidžiaugti progimnazijos bendruomenė.

Vėliau mokiniai išsiruošė į turistinį žygį pėsčiomis numatytais maršrutais: Masčio ežero pakrantėmis, ant Zakso kalno, Džiugo piliakalnio, į Buities muziejų ir kitas žymias Telšių miesto vietas.

Mokiniai džiaugėsi turiningai praleista diena.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Šiurkuvienė

 

Tradicinis renginys „Beactive – judėk šokio ritmu“

Rugsėjo 30 dieną Mados šokio būrelio narės su mokytoja Dinara Daciene vyko į tradicinį renginį Kranto progimnazijoje „Beactive – judėk šokio ritmu“, kur rinkosi mokiniai ir iš Žemaitės, „Džiugo“, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijų, Nevarėnų pagrindinės ir kitų mokyklų. 

Renginį pradėjo Kranto, „Atžalyno“ progimnazijų bei Nevarėnų pagrindinės mokyklos šokėjai, bendram masiniam šokiui pakviesdami visus susirinkusiuosius. Šokis truko valandą. Sugrįžome geros nuotaikos, kupini teigiamų emocijų. Manau, kad renginio tikslas –  stiprinti mokinių fizinę sveikatą, taikant netradicinę judėjimo formą – šokį – buvo pasiektas.

Šokio mokytoja metodininkė Dinara Dacienė
 

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena

Europos kalbų dieną visa Europa švenčia jau nuo 2001 metų. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms.

Mūsų progimnazijoje taip pat tapo įprasta paminėti šią dieną. Šįkart mokiniai užsienio kalbomis (anglų k., rusų k. ir vokiečių k.) užrašė pasisveikinimus ir linkėjimus. Pertraukų metu skambėjo dainos įvairiomis kalbomis. Progimnazijos penktokai dalyvavo įspūdingoje anglų kalbos videokonferencijoje kartu su mokiniais iš „Germanto“ progimnazijos, iš Turkijos, Lenkijos, Serbijos ir Čekijos. 6b klasės mokiniai dalyvavo integruotoje anglų kalbos ir informacinių technologijų pamokoje. Mokiniai darė plakatus, sveikino mokinius iš kitų šalių su Europos kalbų diena. Į stendą „Daugiakalbė Europa“ mokiniai surašė savo mintis apie tai, kodėl mokosi užsienio kalbų. Įdomias viktorinas vedė skaityklos vedėja Dalia Krauzienė.

Pradinių klasių mokiniai taip pat aktyviai įsijungė į renginio veiklas. Visą savaitę jie, padedami savo mokytojų, šeimos narių, kūrė Erasmus+ projekto „Little gazes to great artwork"( lietuviškai „Mažas žvilgsnis į didelį meną") logotipą ir po tris geriausius darbus pristatė rengiamai parodai pradinių klasių korpuse. Šventės dieną mokiniai lankė parodą, rinko tris klasei labiausiai patinkančius logotipus. Per renginį klasės pristatė savo pasirinkimą. Laimėjo daugiausiai balų surinkę keturi logotipai: Gretos, Martynos, Armantės ir Alekso. Jie bus nuvežti į pirmą partnerių susitikimą koordinatorių mokykloje Ispanijoje. Susitikime dalyvaus mūsų progimnazija, mokyklos iš Belgijos ir Lenkijos. Baigiantis renginiui visi pradinių klasių mokiniai, gitara pritariant mokytojai Linai Trepkevičienei, sudainavo dainelę „If you're happy".

Užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Progimnazijos užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė A. Daukantienė ir Erasmus+ projekto koordinatorė progimnazijoje D. Raudienė
 

Progimnazijos šauliai minėjo Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 30-metį

Rugsėjo 21-ąją Kelmėje susirinkę šauliai iš visos Lietuvos minėjo Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 30-metį ir pagerbė Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo Vlado Putvinskio-Pūtvio atminimą. Paminklo atidengimo iškilmėse dalyvavome ir mes, „Atžalyno“ šauliai. Susirinkusiuosius pasveikino Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Seimo narys Audronius Ažubalis, Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna. Vlado Putvinskio provaikaitis, paminklo sumanytojas Stasys Pūtvis pasidalino istorija apie ilgą šio projekto įgyvendinimo kelią, pasidžiaugė ir padėkojo dabartinei Lietuvos šaulių sąjungos vadovybei bei šauliams. 

Po paminklo atidengimo ceremonijos Kelmės krašto muziejaus kieme vyko šaulių sąskrydis, kuriame kiekvienas renginio dalyvis galėjo išmėginti šaulių parengtus sportinius žaidimus ir rungtis, improvizuotą kliūčių ruožą, apžiūrėti ginklų parodą.

„Atžalyno“ šaulėLiepa Bendoraitytė
 

Europos judumo savaitė Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje

Rugsėjo 16 – 22 d. visoje Europoje minima judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Skatinant aktyvias veiklas, siekiama išspręsti fizinio aktyvumo, antsvorio ir nutukimo problemas bei gerinti visuomenės tiek fizinę, tiek psichinę gerovę. Minint šią akciją rugsėjo 16 – 20 dienomis Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje vyko ,,Europos judumo savaitei 2019“ skirti renginiai.
Pirmąją dieną 8a, 4a, 4b klasių komandos, naudodamos „girtumo“ akinius, varžėsi linksmose estafetėse, siekdamos tiksliausiai įveikti kliūčių ruožą. Rugsėjo 18 d. buvo skirta „Judriesiems žaidimams“, į kuriuos įsitraukė 4a ir 8a klasių mokiniai. Rugsėjo 19 d. per ilgąsias pertraukas progimnazijos  pirmokėliai ir trečiokėliai buvo kviečiami dalyvauti žaidimuose-mankštose „Pasiruošk, mesk, pradėk“. Paskutiniąją Judumo savaitės dieną  per fizinio ugdymo pamokas vyko greitojo ėjimo varžytuvės. Jose dalyvavo visi pradinių klasių mokiniai, o patys greičiausi buvo apdovanoti prizais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Simona Zableckienė

 

Puslapis 12 iš 13

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis