Pasaulinė sveikinimosi diena

Lapkričio 21 dieną mūsų progimnazijos mokiniai minėjo Pasaulinę sveikinimosi dieną. Vos įėjus į mokyklą akis džiugino spalvingas raginimas sveikintis ir meniškas stendas su sveikinimosi žodžiais. 

Nuo ankstaus ryto skaityklos bibliotekininkė ir Vakarė Chromovaitė, 7b kl. mokinė, kartu su progimnazijos Mokinių taryba laukė visų bendruomenės narių. Kiekvieną mokinį, mokytoją, mamytę ar tėvelį jie pasitiko garsiu ir nuoširdžiu: „Labas rytas!“. Toks pasisveikinimas visus sušildė, paskatino nusišypsoti. B. Vėlavičiūtė, G. Šarpnickytė , V. Radžiūtė iš 3a klasės ir T. Staškevičiūtė iš 2c klasės netradiciškai pasveikino 5a, 4a, 4b, 3a ir 2c klasių mokinius. Jos deklamavo nuotaikingą montažą. 5a klasės mokiniai rašė mintis, kodėl verta sveikintis. Mokytojų kambaryje buvo padėtas aplankas klasių vadovams apie pasaulinę sveikinimosi dieną. Progimnazijos skaityklos stende buvo galima paskaityti apie rankos spaudimo etiketą.

Tą dieną įsitikinome, jog pasisveikinimas nieko nekainuoja, tik visiems teikia džiaugsmo.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Žemaičių diena progimnazijoje

2019-11-19 progimnazijoje buvo paskelbta Žemaičių diena, skirta Žemaitijos 800 metų jubiliejui. Visą dieną per pamokas ir pertraukas mokiniai ir mokytojai „rokavuos“ žemaitiškai. Ta proga buvo išleistas stendas „Žemaitėjės meta“. Iš pat ryto 5 – 8 klasių komandos susirungė protų mūšyje. 

Pirmąją vietą užėmė „Koskieliu“ komanda, antrą – „Spirgute“, trečiąją – „Žemaituka“, ketvirtą – „Zefyriuka“, o penktąją – „Telšių vaka“. Vėliau būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai visus 5 – 8 klasių mokinius pakvietė į koncertą, kuriame skambėjo žemaitiškos eilės ir dainos. Progimnazijos direktorius renginio metu padėkos raštais apdovanojo protų mūšio nugalėtojus ir literatūrinio konkurso „Gražiausias kūrinys apie Žemaitiją“ autorius. Rašytojo plunksną valdyti geriausiai sekėsi Gretai Steckytei (5a kl.), Vanesai Žutautaitei (5a kl.), Viltei Jociutei (5b kl.), Džiugui Kavaliauskui (5b kl.), Domui Simanauskui (7c kl.), Arnui Perminui (7c kl.), Uršulei Šapalaitei (7c kl.) ir Augustui Simanauskui (7c kl.). Dėkojame dalyviams ir mokytojams V. Nekrašienei, G. Vaitkaičiui, A. Daukantienei, A. Arlauskienei, skaityklos bibliotekininkei D. Krauzienei, organizavusiems gražų renginį.

„Bendraminčiai“ 

 

 

Respublikinis renginys „Mūsų kraštas margas kaip raštas“

Lapkričio 18 dieną jungtinė aštuntokų komanda (8a klasės mokiniai Julija Mažonaitė, Karolis Pocius, Benas Slavinskis ir 8b klasės mokinės Saida Stulpinaitė ir Akvilė Sukauskaitė), lydima progimnazijos direktoriaus Vytauto Vaitkaus, direktoriaus pavaduotojos Jadvygos Dapšienės bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, dalyvavo respublikiniame protų mūšyje „Mūsų kraštas margas kaip raštas“ Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje.

Renginys buvo skirtas Žemaitijos metams paminėti. Mūsų progimnazijos komanda po gražaus žemaitiško prisistatymo rungėsi su Mažeikių Kalnėnų, Pavasario, Ventos progimnazijų ir Mažeikių M. Račkausko gimnazijos komandomis bei užėmė garbingą trečią vietą. Mokiniai parodė puikias Žemaitijos istorijos, geografijos, etnografijos, kalbos ir kulinarijos paveldo žinias, buvo greiti ir sumanūs. Po renginio mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti apžiūrėti Kalnėnų progimnazijos erdves, susipažinti su gražiomis šios mokyklos tradicijomis, padiskutuoti prie apvalaus stalo. Tikimės, kad užsimezgusi graži ir prasminga draugystė su mažeikiečiais tęsis dar ne vienerius metus.

„Bendraminčiai“

 

Būrelio „Piliečio žadintuvas“ krikštynos

Lapkričio mėnesį įvyko būrelio „Piliečio žadintuvas“ krikštynos, kurių metu „senieji“ nariai įsitikino, kad į savo būrį priima  pačius pilietiškiausius, aktyviausius, stipriausius ir linksmiausius  progimnazijos mokinius.

Krikštynų metu vaikai turėjo eiti žąsele užrištomis akimis, įveikti kliūtis, duoti priesaiką mokiniams ir direktoriui, dalyvauti estafetėse, dainuoti. Atlikę visas užduotis ir davę priesaiką direktoriui būrelio naujokai gavo „Piliečio žadintuvo“ pažymėjimus.

Gintė Trijonytė, „Piliečio žadintuvo“ senbuvė

 

Tolerancijos diena linksmai

2019-11-15 mūsų mokykloje buvo skelbiama Tolerancijos diena. Nuo pat ankstyvo ryto mokiniai atėję į mokyklą ieškojo paslėptų lapelių su žodžiais apie toleranciją. Suradę lapelį vaikai atbėgo į poilsio kambarį, priklijavo prie plakato ir už dalyvavimą gavo saldainį. 

Renginyje-žaidime dalyvavo ir mūsų mokyklos mažiausieji. Labai džiaugiamės, kad šitą penktadienį mokiniai buvo tolerantiški, linksmi ir vieningi.

Gintė Trijonytė, 8b klasės mokinė

 

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 11 – 15 dienomis mūsų progimnazija dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje.

Kasmet daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome – tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Šių metų tema – šventės siekia pabrėžti bendrystę ir solidarumą. Skaitymams buvo pasiūlytas A. Lindgren  knygos „Pepė Ilgakojinė“ skyrius „Pepė švenčia gimtadienį“. Todėl kiekvieną savaitės dieną visų pradinių klasių, penktų ir 6b klasės mokiniai garsiai skaitė nuotaikingą tekstą. Po to vaikai žiūrėjo animacinį filmuką apie Pepę Ilgakojinę. Refleksijos metu buvo kalbama apie kiekvieno mokinio savijautą, skaitymo patirtį, apie būtinybę skaityti. Visa tai vaikams labai patiko.

Šiaurės šalių literatūros savaitė baigėsi, bet liko įspūdžiai, patirti skaitant kartu su klasės draugais, ir džiugios, smalsios akys, ieškančios tarp daugybės knygų savo knygos, su kuria kartu galima patirti nuostabių nuotykių, aplankyti įdomias šalis, o svarbiausia atrasti save.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

Dažnai mes vengiame kitokių žmonių ne todėl, kad esame netolerantiški ar iš prigimties linkę į diskriminaciją, o todėl, kad nežinome KAIP ELGTIS. Apie tai ir buvo kalbama minint Tarptautinę tolerancijos dieną, kuri Telšių „Atžalyno“ progimnazijos ir Ryškėnų skyriaus pradinukams buvo organizuota lapkričio 15 dieną. 

Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis tolerancijos Švyturys. Jį vaikai piešė pirmos pamokos metu. Po to visi pradinukai rinkosi į aktų salę, kur sužinojo apie tokius vaikus, kurių pasaulis yra tyla. Tai vaikai, turintys klausos negalią. Renginyje mokiniai susipažino su pirštų abėcėle, kai kuriais gestais, kuriuos vartoja negirdintys vaikai, išmoko gestų kalba pasisveikinti ir pasakyti ačiū. Vaikams buvo įdomu stebėti, kaip į gestų kalbą verčiamos dainos ir eilėraščiai. Vėliau mokiniai žiūrėjo filmukus tolerancijos tema. Paskutinis renginio  akcentas buvo progimnazijos fojė, kai mokiniai su savo pieštais švyturiais susirinko bendrai nuotraukai. Tikimės, kad po renginio vaikai išsinešė  naujas patirtis, suvokę, kad visi esame skirtingi ir kitokie. 

2c klasės mokytoja G. Jonikienė, logopedė J. Šiaudkulienė ir spec. pedagogė R. Kulevičiūtė
 

Šventojo Martyno diena

Lapkričio 11-oji – Šventojo Martyno vardo diena. Etnografams ši diena žinoma labiau kaip paskutinė didesnė rudens šventė. Ši diena skirta IV a. vyskupui Martynui prisiminti. Visai neatsitiktinai 1483 m. lapkričio 10 d. Vokietijoje gimęs Bažnyčios reformatorius Martynas Liuteris gavo šio šventojo vardą.
Tądien progimnazijos skaitykloje penktokai susipažino su Šventojo Martyno diena ir savo žinias patikrino protų mūšyje. Laimėjusieji buvo apdovanoti dešimtukais. Renginio metu buvo žaidžiami senoviniai piemenų žaidimai. Buvo linksma.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Puslapis 10 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis