Respublikinis konkursas „Piešiu gyvenimą“

Visiems norisi daryti tai, kas įdomu. Nauja, kitoniška arba įspūdinga kelia smalsumą, žadina vaizduotę, traukia dėmesį.

Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos 4c klasės mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, dalyvavo respublikiniame konkurse „Piešiu gyvenimą“. Jį organizavo Tauragės rajono Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras. Konkursas buvo skirtas Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Tikslas – skatinti mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, kūrybą, gerinti jų socialinę raidą. Ugdytinius konkursui ruošė švietimo pagalbos specialistės Jūratė, Jurgita ir Renata.

Juk žmogus sukurtas taip, kad patirtų džiaugsmą, kai daro tai, kas skatina tobulėti. Dalyvaudami šiame projekte ir piešdami savo įsivaizduojamą gyvenimą, mūsų vaikai patyrė ne tik džiaugsmą, bet ir sėkmę. 

Džiaugsmas yra ženklas, kad einame teisingu keliu.

Švietimo pagalbos specialistės Jūratė, Jurgita, Renata

 

 
Protmūšis „Ar pažįsti Telšius?“

Gruodžio 1 dieną vyko rajoninis protmūšis „Ar pažįsti Telšius?“ Jame dalyvavo net 20 pradinukų komandų iš viso rajono. Šiame konkurse mūsų progimnazijos komanda „Mastukai“ užėmė trečią vietą. Komandą sudarė 4b ir 3b klasių atstovai. „Mastukams“ vadovavo mokytojos Staselė Norkuvienė ir Diana Riškienė.

Gruodžio 8 dieną visi laimėtojai buvo pakviesti į Telšių rajono savivaldybę ir apdovanoti. Vaikams buvo smagu pabendrauti su rajono meru K. Gusarovu, pasijausti tikrais savo miesto piliečiais.

4b klasės mokytoja Diana Riškienė

 
Bibliotekų knygų Kalėdos

Kalėdų laukimo ženklai jau visur: puošiasi miestai, mokyklos, bibliotekos. Bibliotekų bendruomenei bei jos draugams tai – ir knygų Kalėdos. 

Lietuvos bibliotekininkų draugija šiemet skelbia „Bibliotekų knygų Kalėdas“, kurių šūkis – Šventinis gerumas su knyga. Kalėdos yra laikas, kai dovanodami vieni kitiems šventinį gerumą, prie jo pridedame dar ir knygą. Kviečiame progimnazijos bendruomenę prisijungti prie šios akcijos ir padovanoti bibliotekai knygą. 

Akciją organizuoja Vaiko gerovės komisija ir bibliotekininkė Aušra

 
Netradicinė pamoka „Seniausias daiktas mūsų namuose“

Lapkričio 30 dieną 5a klasės mokiniai į mokyklą atsinešė daugybę įvairių senų daiktų. Penktokai dvi savaites rinko informaciją apie namuose saugomą seną daiktą, klausinėjo senelių, giminaičių, tėvų, istorijos mokytojos, kokia šių daiktų paskirtis, kaip ir kada jie buvo naudojami.

Mokiniai pasakojo apie senovinius lygintuvus, žibalinę lempą, spyną, verpstę, oblių, svarstykles, senas knygas, pinigus ir kitus daiktus. Bendraklasiai įdėmiai klausėsi, apžiūrėjo daiktus. Kitą pamoką aiškino, koks daiktas labiausiai sudomino ir kodėl.

Tokios netradicinės pamokos įsimena mokiniams, skatina domėtis praeitimi. Pasakodami jie lavina sklandžios kalbos įgūdžius.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Danguolė Eirošienė

 
„Rokoukiamies ėr korkiam žemaitėškā“

Kiekvienų metų lapkričio pabaigoje Telšių rajono savivaldybės kultūros centras organizuoja regioninį vaikų ir moksleivių žemaičių kūrybos ir žemaitiškų skaitymų konkursą „Rokoukiamies ėr korkiam žemaitėškā“. Konkurso tikslas – populiarinti žemaičių tarmės ir potarmių tradicijas, taikant šiuolaikines tarmiškos kūrybos formas.

Šiais metais jame dalyvavo mūsų mokyklos mokinės Akvilė Nekrašiūtė (5a kl.) ir Samanta Bumblauskytė (7b kl.). Žemaičių kūrybos kategorijoje Samanta, konkursui pateikusi žemaitišką pasakojimą „Kap Kuovids su žemaites sosėdraugava“, užėmė 3 vietą.

Džiugu, kad jau dvylika metų vykstantis konkursas skatina mokinius vartoti žemaičių kalbą ir puoselėti jos gyvybingumą.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Jūratė Šliažienė

 
Aštuntokų edukacija Šiauliuose

Lapkričio 29 dieną 8b klasė vyko į Šiaulius. Pirmiausia apsilankėme „Aušros“ muziejuje ir dalyvavome edukacijoje „Papuošalų gamyba“.

Vadovas Tomas labai įdomiai papasakojo apie senovės baltų žalvarinius papuošalus, parodė įvairių papuošalų pavyzdžių. Paskui mes patys gaminome žiedus ir kaklo pakabukus, sekdami senosiomis tradicijomis. Gaminti buvo labai smagu, mums puikiai sekėsi. Išėjome visi pasipuošę. Vėliau vykome į „Akropolį“, pirkome dovanėles ir pramogavome. Visą dieną mus lydėjo gera nuotaika.

8b klasės mokiniai

 

 

Advento pradžia

Lapkričio 28-oji – Advento pradžia. Tai Kalėdų laukimo laikas, kada kiekvienas žmogus stabteli gyvenimo kelionėje ir susimąsto apie save ir šalia esančius, apie žmogaus gyvenimo prasmę. Jau ne vienerius metus progimnazija puoselėja gražią adventinių vainikų pynimo tradiciją. Pradinių klasių mokiniai su tėveliais ir mokytojomis organizavo akciją „Nusipink adventinį vainiką sau ir savo klasei“.

Penktadienio rytą mokykloje vainikus pynė ir 5 – 8 klasių mokiniai. Į progimnaziją atvyko ir mokinių darbus pašventino kunigas Saulius Tomošaitis. Nepaprasto grožio pašventinti vainikai papuošė progimnazijos fojė ir kabinetus. O visi 2a klasės mokiniai savo nupintus vainikus parsinešė į namus, kad ir juose sukurtų šventės laukimo nuotaiką. Pirmadienį pradinukai su mokytojomis rinkosi į mokyklos fojė, kurioje buvo uždegta pirmoji Advento žvakė. Kitas Advento žvakes pirmadieniais uždegs vis kiti mokiniai. Progimnazijos direktorius Kęstutis Saplinskas pirmąją Advento žvakę uždegė ir mokytojų kambaryje. Džiugu, kad dauguma mokytojų atsiliepė į direktoriaus pavaduotojos Jadvygos Dapšienės kvietimą tą rytą jaukiai pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio, pasivaišinti naminiu pyragu ar raudonšoniais obuoliais, išsitraukti lapelį su pamąstyti kviečiančia sentencija.

Linkime ramios ir prasmingos adventinės kelionės visai progimnazijos bendruomenei.

„Bendraminčiai“

 
Tarptautinio projekto „Erasmus+“ partneriai virtualiai svečiavosi „Atžalyno“ progimnazijoje

Lapkričio 16 – 18 dienos Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 4-tų klasių mokiniams ir jų mokytojoms buvo ypatingos – jie savo progimnaziją, Telšių miestą ir Lietuvą anglų kalba virtualiai pristatė tarptautinio projekto „Erasmus+“ partneriams iš Ispanijos, Belgijos ir Latvijos.

Susitikimas prasidėjo progimnazijos mokinių dainelėmis ir šokiu. Vėliau svečiai buvo pakviesti į nuotolinę ekskursiją po progimnaziją, Naujamiesčio skyrių, parodytas mokinių sukurtas filmukas apie Telšių miestą, pradinukų susitikimas su meru Kęstučiu Gusarovu. Kadangi šiųmetinių projekto veiklų tikslas – susipažinti su M. K. Čiurlionio gyvenimu ir kūryba, svečiams buvo parodytas projekto koordinatorės progimnazijoje Danutės Raudienės sukurtas filmukas apie Druskininkus ir M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, kur progimnazijos pradinukai lankėsi rugsėjo mėnesį. Buvo pristatytas ir didžiausias Europoje M. K. Čiurlionio dailės muziejus, esantis Kaune, 10 kitų žymiausių Lietuvos vietų.  Virtualaus susitikimo organizatoriai ir svečiai žiūrėjo filmuką apie legendą, pagal kurią M. K. Čiurlionis sukūrė paveikslą „Karalių pasaka“. Antrą susitikimo dieną projekto partnerių komandos buvo pakviestos kartu tapyti pagal M. K. Čiurlionio paveikslų ciklą „Vasaros sonata“. Mokiniai liejo nepaprasto grožio paveikslus ir juos pristatė vieni kitiems. Įdomu buvo stebėti, kokie skirtingi yra atskirų šalių darbai, atskleidžiantys kiekvienos tautos tapatybę. Susitikimas buvo įdomus ir linksmas. Jo metu keturių šalių mokiniai ir mokytojai daug bendravo, atsakinėjo vieni į kitų klausimus, gėrėjosi M. K. Čiurlionio tapyba, klausėsi jaudinančios jo muzikos, išmėgino savo gebėjimus ir atsisveikino džiaugsmingai dainuodami ir žaisdami „If you are happy“ („Jeigu tu esi laimingas“). Po susitikimo progimnaziją pasiekė nuoširdūs svečių atsiliepimai apie renginį: „Puiku!“, „Fantastiška!“, „Labai patiko jūsų mokykla!“, „Veiklos, į kurias buvo įtraukti visi mokiniai, labai įdomios“, „Puikus susitikimo organizavimas!“. Tokiomis akimirkomis pajaučiama įdėto darbo prasmė ir begalinis džiaugsmas.

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokytoja Audra Arlauskienė 

 

Puslapis 10 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis