Rajoninis dailyraščio konkursas „Rašau Lietuvai“

Progimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo rajoniniame dailaus rašto konkurse „Rašau Lietuvai“. Pirmasis etapas vyko klasėse. Mokinukai stengėsi kuo dailiau ir be klaidų parašyti pačius gražiausius žodžius savo šaliai. Į rajoninį konkursą iškeliavo 1a klasės mokinės Augustės Mitkutės, 2b klasės mokinio Reigardo Raibužio, 3a klasės mokinės Beatryčios Grubliauskaitės ir 4c klasės mokinės Gabijos Gaudutytės darbai. Šie vaikai apdovanoti konkurso organizatorių padėkomis.

„Bendraminčiai“

 

 

 

Kvietimas dalyvauti konkurse „Žodžiai į širdį“

Maloniai kviečiame dalyvauti Telšių „Atžalyno“ progimnazijos organizuojamame respublikiniame specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių viešojo skaitymo konkurso „Žodžiai į širdį“, skirto Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai –  paminėti.

Pridedame konkurso nuostatus čia

 

 

 

Atnaujintas progimnazijos muziejus kviečia tyrinėti ir atrasti

Lietuvos valstybės atkūrimo šventės – Vasario 16-osios – proga duris atvėrė atnaujintas progimnazijos muziejus. Muziejaus misija – ugdyti mokinių pilietiškumą, tyrinėjant muziejines vertybes skatinti mokinių ir mokyklos bendruomenės narius domėtis savo krašto bei mokyklos praeitimi. Šiandien progimnazijos bendruomenę kviečiu muziejų aplankyti ne tik pažintiniais tikslais, bet ir vykdyti edukacines veiklas.

Etnokultūros kampelyje mokiniai susipažins su senaisiais darbo įrankiais ir padargais, kasdieniais buities daiktais, pasimatuos autentiškas klumpes ir veltinius, pasidžiaugs austinėmis juostomis, kraičio skryniomis.
Kokia lietuvio troba be šventųjų paveikslų? Progimnazijos kraštotyros būrelis, vadovaujant istorijos mokytojai Vytautai Nekrašienei, surinko unikalią ekspoziciją, dvelkiančią istorine savojo krašto praeitimi, išgyventomis negandomis. Apie tai byloja tremtinio Jono laiškai mūsų mokyklos mokiniams. Sena rašymo mašinėlė liudija apie partizanų ryžtą ir kovas vardan Tėvynės laisvės.

Štai ir mokyklinis suolas. Taip ir kviečia prisėsti, pasimatuoti, perskaityti mokyklos istoriją ir keliauti tolyn. Didžioji ekspozicijos dalis primena sovietmetį vykdytas įvairias mokinių ir pedagogų organizacijų veiklas, atributiką, uniformas. Daugybė buitinių daiktų vyresniems bendruomenės nariams primins vaikystę, o mokiniams kels nuostabą telegramos, vaizdo ir muzikos aparatūra, kiti daiktai. Gausybė nuotraukų, už kurias esame dėkingi fizikos mokytojui Viktorui Jurkui, įamžino gražiausias mūsų bendruomenės akimirkas.

Muziejuje veikia internetas, yra televizorius, čia galima pažiūrėti ir aptarti vaizdinę medžiagą, vesti netradicines pamokas. Taip pat  kviečiu čia, muziejaus erdvėse, rengti projektines veiklas, rašyti rašinius, kurti, tapyti, lipdyti, organizuoti parodas, ugdyti mokinių saviraišką ir kūrybiškumą, gebėjimą dirbti su muziejuje kaupiama medžiaga, tyrinėti, atrasti, formuoti dvasines ir kultūrines vertybes.

Mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 

 

 
Duris atvėrė pradinukų laboratorija

Vasario 11 dieną pradinių klasių mokytojų metodinės grupės susirinkimo metu buvo pristatyta naujai įrengta pradinukų laboratorija. Mokytoja Alvyra savo koleges supažindino su gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis. Aptartos plačios priemonių panaudojimo galimybės, atliekant praktines veiklas ne tik pasaulio pažinimo pamokose, bet ir integruojant jas į kitas pamokas. Buvo pristatytos veiklos temos ir aprašai, kuriais naudojantis galima atlikti eksperimentus, tyrimus, įvairius bandymus. Supažindinta su darbo laboratorijoje tvarka ir saugaus elgesio taisyklėmis.

Visos pradinių klasių mokytojos pasidžiaugė dar dažais kvepiančia laboratorijos erdve, naujais baldais ir įranga, priemonių gausa. Progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė palinkėjo pradinių klasių mokytojoms prasmingos veiklos, padedančios ugdyti mokinių gamtamokslinius gebėjimus.

3a klasės mokytoja Alvyra Bagužienė

 

Pradinukų sveikatingumo savaitė, skirta Vasario 16-ajai

Vis iš naujo mokomės pasakoti, vertinti ir jausti savo istoriją. Smagu, kad galime džiaugtis Lietuvos valstybės atkūrimo švente Vasario 16-ąja. Šia proga progimnazijos pradinukai paskelbė sveikatingumo savaitę „Augu stiprus ir sveikas“. Kiekvieną rytą vaikai ir mokytojos pasitikdavo su projekto „Olimpinis mėnuo“ personažu Ąžuolu, kuris kvietė mankštintis, parodė įvairių fizinio ugdymo pratimų. 

Penktadienį pradinukai susipažino su Emometru. Juk taip svarbu ne tik fizinė, bet ir emocinė sveikata. Taip pat sudalyvavome didžiausioje nuotolinėje bendradarbiavimo pamokoje, skirtoje Vasario 16-tai dienai. Šioje pamokoje dalyvavo 450 mokytojų su savo mokiniais iš 363 mokyklų. Iniciatyvą rengė projektas „Bendradarbiaujančios klasės“ ir Mokyklų tobulinimo centras. Buvo smagu pajusti bendrystę, pasidalinti žiniomis bei idėjomis. Mokiniai pakartojo pilietiškumo pamokas atlikdami kryžiažodžio apie Lietuvą užduotis, pritaikė turimas istorijos žinias. Malonių akimirkų patyrė ieškodami „lobio“ progimnazijos teritorijoje, vadovaudamiesi planu. Pradinukai mokėsi valdyti savo emocijas, šauniai įveikė iššūkius, išmoko draugiškai bendradarbiauti bei tinkamais būdais komunikuoti su aplinka.

Pradinių klasių mokytojos  A. Bagužienė, I. Bugelienė, I. Klaišytė

 
Netradicinės tikybos pamokos „Kronika. Slaptos knygos istorija“

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šventę, vasario 9 – 10 dienomis tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė organizavo virtualias pamokas „Kronika. Slaptos knygos istorija“ 3a, 3b, 4a klasėse. Pamokos buvo vestos kartu su kitomis respublikos mokyklomis, bendradarbiaujant su vienuole Danguole Gervyte, kuri yra knygelės „Kronika. Slaptos knygos istorija“ teksto autorė. 

Pamokose, atsižvelgiant į mokinių amžių,  buvo pateikti iliustruoti vaizdai apie sovietmečiu 1972 – 1989 m. pogrindyje leistą Lietuvos Katalikų Bažnyčios kroniką. Tai kovos už tikėjimo ir žodžio laisvę istorija, papasakota remiantis tikrais liudytojų atsiminimais. Mokiniai sužinojo, kaip gimė idėja leisti knygą, kaip knygos kūrėjai rinko medžiagą ir kaip, keliaudami po Lietuvą, ieškojo Kronikos slėptuvių, susitiko su gyvais istorijos liudytojais, sužinojo, kad net saldainių popierėliuose galima paslėpti Kroniką ir taip ją išvežti iš okupuotos Lietuvos. Mokiniai ir patys atliko keletą praktinių užduočių. Šios pamokos puikus įvadas į Vasario 16-osios šventę.

„Bendraminčiai“

 
Virtualus projekto „Erasmus+“ partnerių susitikimas Latvijoje

Sausio 26 – 28 dienomis vyko virtualus tarptautinio projekto „Erasmus+“ „Little gazes at great artwork“ („Mažais žingsneliais į didįjį meną“) partnerių iš Ispanijos, Belgijos, Latvijos ir mūsų progimnazijos susitikimas Latvijoje, kurį organizavo Perse pradinė mokykla. Tai yra maža pradinė mokyklėlė, kurioje mokosi mokiniai nuo pirmos iki šeštos klasės imtinai, dirba 12 mokytojų, veikia darželis.

Susitikimas vyko tris dienas. Pirmą dieną buvome supažindinti su mokykla: jos erdvėmis, sporto sale. Sporto įrangos, kurios buvo gausu, įsigijimą finansavo kitas EU projektas. Sužinojome, kad kaimynų latvių mėgstamiausia sporto šaka yra krepšinis. Pakeliavome po Kokneso miestą ir jo apylinkes. Labiausiai įtraukianti buvo piešimo veikla antrą susitikimo dieną. Visi projekto partnerių mokyklų mokiniai piešė pagal Elitos Paltmanecės kūrybą, naudodamiesi „Canva“ programėle arba liejo akvareles ant popieriaus. Pirmos dienos veikla buvo apibendrinta „Kahoot“ programėle sudalyvaujant konkurse, kur pasitikrintos įgytos žinios. Džiugu, kad tiksliausiai į klausimus atsakinėjo mūsų progimnazijos 4a klasės mokinė Ugnė.

Paskutinę susitikimo dieną susipažinome su Latvijos žymiausiomis, lankytinomis vietomis. Partneriai iš Ispanijos ir Belgijos stebėjosi žiemiška Ryga. Klausėmės interviu su E. Paltmanece. Sužinojome, kad dailininkė anksti liko našlaitė ir rūpinosi ne tik savimi, bet ir jaunesne sesute. Anksti tapo savarankiška ir pasuko dailininkės keliu.

Dėkojame partneriams iš Latvijos už įdėtą darbą, organizuojant virtualų susitikimą. Kitas susitikimas vyks Ispanijoje.

Projekto koordinatorė progimnazijoje Danutė Raudienė

 
Lytiškumo ugdymo paskaitos

Šiais mokslo metais dalyvavome lytiškumo ugdymo paskaitose 5 – 6 klasių mokiniams. Paskaitas atskirai mergaitėms ir berniukams vedė Telšių sveikatos priežiūros centro lektoriai Lizdeniai. Klausėmės pasakojimų apie paauglių brendimą ir asmens higieną, kalbėjomės apie save dabar ir sužinojome, kas mūsų laukia ateityje. Užsiėmimų pabaigoje įsivertinome atsakydami į klausimus.

Nedas Sipavičius ir Justas Plioplys, 5b klasės mokiniai

 

Puslapis 7 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis