Rajoninis anglų kalbos protmūšis „Easter Twister“

Jau antrus metus iš eilės prieš Velykas rajone organizuojamas virtualus 3 – 4 klasių anglų kalbos protmūšis „Easter Twister“ (liet. „Velykų suktukas“). Šiemet jame dalyvavo ne tik dvi komandos iš mūsų progimnazijos, bet ir Žarėnų skyriaus pradinukai. 

Konkursui mokiniai labai rimtai ruošėsi: nagrinėjo medžiagą You Tube kanale apie Velykų papročius Lietuvoje ir Europoje, gaminosi plakatus. Todėl ir rezultatai džiuginantys: Erlando Jurkaičio (3a kl.), Aistės Bučiūtės (3b kl. ), Vykinto Drimbos (3b kl.), Domo Raudžio (4a kl.), Gusto Vaitkevičiaus (4a kl.) ir Tėjos Staškevičiūtės (4c kl.) komanda „Atzalynas bunnies“ (liet. „Atžalyno zuikiai“) laimėjo antrą vietą. Ketvirtą vietą užėmė Evelinos Misiūraitės (3b kl.), Augusto Misiūros (3b kl.), Lauryno Švelnio (3b kl.), Gaudrės Abromavičiūtės (4a kl.), Eglės Smilgevičiūtės (4b kl.), Deimantės Andriuškaitės (4b kl.) komanda „Snowdrops“ (liet. „Pavasarinės snieguolės“). Penkta vieta atiteko Žarėnų skyriaus komandai „Easter Chicks“ (liet. „Velykų viščiukai“): Viltei Rapalytei (3 kl.), Pijui Urbonui (3 kl.), Arnui Puidokui (3 kl.), Lijanai Bagočiutei (3 kl.), Dovilei Stonytei (3 kl.) ir Denui Jaugai (4 kl.).

Dėkojame pradinių klasių mokytojoms už pagalbą ruošiantis ir organizuojant konkursą.

Anglų kalbos mokytojos D. Raudienė, L. Trepkevičienė ir K. Bagužienė

 

Pasitinkant Šv. Velykas

Didžiąją Velykų savaitę progimnazija pasitiko pasidabinusi. Pradinukų fojė akis džiugino 1 – 5 klasių mokinių būrelio „Modernioji keramika“ (vadovė Ligita Kaziukonė) darbų paroda. 1 – 4 klasių mokiniai surengė margučių parodą „Velykinis medis“.

Balandžio 12 ir 14 dienomis technologijų mokytoja Jadvyga Martinkienė visiems pradinukams ir 6a klasės mokiniams vedė netradicinę pamoką „Velykinis margutis“. Vaikai susipažino su senosiomis Velykų šventimo tradicijomis, papročiais ir vašku margino kiaušinius.

Balandžio 13 dienos rytą būrelio ,,Einu su Kristumi“ nariai (vadovė Marytė Beinorienė) visus mokytojus pakvietė į tikybos kabinetą ir padovanojo šiltą, jautrią kompoziciją „Aš norėčiau sukalbėti maldą...“ O per pirmą pamoką aktų salėje visus pradinukus džiugino giesmėmis Bažnytinis ansamblis (vadovė Laima Petrulaitienė). Kaip paruošti savo širdis Šv. Velykoms mintimis dalijosi Emilija Čėsnaitė, Arijus Stančius, Deimantė Andriuškaitė, Eglė Smilgevičiūtė, Gabija Šarpnickytė, Beatričė Vėlavičiūtė.

Balandžio 14 dieną 6-tų klasių vadovės Danguolė Eirošienė ir Jadvyga Martinkienė 1 – 8 klasių mokiniams organizavo konkursą „Šventų Velykų belaukiant“. Tai buvo daugelį mokomųjų dalykų apimantis įdomus renginys, sukvietęs tarpusavyje pasivaržyti ne tik pačius sumaniausius, bet ir sportiškiausius mokinius.

Šv. Velykas progimnazijos bendruomenė pasitiko pasisėmusi žinių, praturtėjusi dvasiškai ir šventiškai nusiteikusi. Tegul Prisikėlimo varpai pažadina dar didesnį norą džiaugtis ir kasdien dalintis gerumu!

„Bendraminčiai“

Tegul artėjanti Kristaus Prisikėlimo šventė džiugina visą bendruomenę.

 

Atviručių dirbtuvėlės su tautodailininke

Saulėtą balandžio 13-tos rytą Ryškėnų bibliotekoje lankėsi vaikai iš Telšių „Atžalyno“ progimnazijos Ryškėnų skyriaus. Vaikai atvyko į edukacinį užsiėmimą su tautodailininke Jadvyga Mačiūniene. Edukacijos metu tautodailininkė vaikus mokė pasigaminti atvirutes Šv. Velykų proga. Kantrus vaikų darbas, tautodailininkės patarimai ir pagalba davė puikių rezultatų. Vaikai iš bibliotekos išėjo nešini spalvingomis atvirutėmis.

Nuoširdžiai dėkojame tautodailininkei Jadvygai Mačiūnienei už žinias ir laiką, skirtą vaikams, o mokytojoms ir auklėtojoms už bendrystę su biblioteka. Tegul vaikų pagamintos atvirutės dovanoja šiltas šypsenas Šv. Velykų proga.

Ryškėnų bibliotekos informacija

 

Kūrybinės patirties pasidalijimo dirbtuvės „Velykinės kompozicijos kūrimas"

Balandžio 12 d. mūsų progimnazijos atstovai dalyvavo Telšių regioninio profesinio mokymo centro organizuotose kūrybinės patirties pasidalijimo dirbtuvėse „Velykinės kompozicijos kūrimas". Dalyvavo 10/II gimnazijų, 8 klasių vadovai, technologijų mokytojai bei mokyklų atstovai, atsakingi už profesinį orientavimą/ugdymą karjerai. Netradiciškai dekoravome Velykų simbolį – kiaušinį, ir pasigaminome šventinę kompoziciją.

Praktiniame užsiėmime taip pat susipažinome su profesinio mokymo programomis.

Šventinės kompozicijos papuošė dailės mokytojos L. Kaziukonės velykinių kviling technika atliktų margučių parodą, kurioje yra ir vaikų iš Ukrainos darbai.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė 

 

Saugumo mokymai vaikams

Kovo – balandžio mėnesiais 1a ir 1b klasėse vyko nuotoliniai Maltos ordino pagalbos tarybos Telšių skyriaus organizuoti saugumo mokymai vaikams. Pirmokėliai mokymų metu susipažino su savo teisėmis ir pareigomis, sužinojo, kaip atpažinti emocijas ir kaip su jomis susidraugauti. Atliko įvairias užduotis. Pasibaigus mokymams, dėstytoja Julė Kikilienė kiekvienam pirmokui įteikė diplomą.

1a ir 1b klasių mokytojos Jūratė Petrulienė, Nijolė Šiurkuvienė

 

Viktorina „Mes – telšiečiai“

Kovo 28 – 31 dienomis penktokai ir jų klasių vadovės 5 – 8 klasių mokinius kvietė dalyvauti viktorinoje „Mes – telšiečiai“. Viktorina vyko, naudojantis Quizizz programėle. Smagu, kad joje dalyvavo daugiau nei 100 vaikų. Mokiniai parodė savo žinias apie Telšius ir galėjo sužinoti apie savo miestą dar daugiau. Viktorina paskatino dar labiau domėtis Žemaitijos sostine, aplankyti viktorinoje minėtas vietas ir patikrinti atsakymus į klausimus.

Nugalėtojai apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Tai Gabija Zykaitė (6b klasė), Ignas Raudys (7b klasė), Eventas Labžintis (7b klasė).

5a klasės vadovė Asta Daukantienė

 
Sėkmė virtualioje respublikinėje parodoje „Atverkime kalbos turtus“

Antrus metus iš eilės naujienų portalas www.manokraštas.lt vasario – kovo mėn. kvietė moksleivius dalyvauti tradicinėse Lietuvių kalbos dienose. Užduotis buvo įdomi: mokiniai fotografavo arba piešė įvairius daiktus, gyvūnus ir, naudodamiesi IT, ant nuotraukų kėlė juos apibūdinančius būdvardžius. Virtualiai parodai „Atverkime kalbos turtus“ mūsų progimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojų L. Bugvilienės, I. Bugelienės, E. Kavaliauskienės, D. Eirošienės, J. Šliažienės ir A. Arlauskienės, iš viso pristatė 65 darbus. Pasak parodos organizatorės G. Paulikaitės, „Atžalyno“ mokinių darbai išsiskyrė estetiškumu ir būdvardžių, tarp kurių yra daug žemaitiškų apibūdinimų, gausa. Nusiųstos į virtualią parodą nuotraukos – tai mokinių, mokytojų ir tėvelių bendro darbo rezultatas.

Balandžio 5 dieną progimnazijoje lankėsi parodos organizatorė G. Paulikaitė ir renginio globėjai LRS Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė socialinių mokslų habilituota daktarė V. Targamadzė bei Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas A. Antanaitis. Svečiai progimnazijos direktoriui K. Saplinskui įteikė Padėką už progimnazijos indėlį, dalyvaujant Lietuvių kalbos dienose. Susitikimo metu buvo pasidalinta mintimis apie Valstybinės lietuvių kalbos išsaugojimo būtinybę, dabartinę lietuvių kalbos vartojimo situaciją, kalbėta aktualiomis švietimo temomis.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja A. Arlauskienė

 

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2 dieną – garsaus pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį – pasaulis mini Vaikų knygos dieną. IBBY Kanados skyrius džiaugiasi tapęs oficialiu 2022 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju ir gavęs teisę parinkti jos temą bei sukurti plakatą, kuriuo naudojasi viso pasaulio IBBY skyriai. Šių metų kreipimasis į pasaulio skaitytojus, kurį sukūrė garsus tlichų tautybės rašytojas Richardas Van Campas bei su meile iliustravo pripažinta kri ir metisų tautybės dailininkė Julie Flett, puikiai perteikia vaikų knygų galią plėsti akiratį, uždegti vaizduotę ir kloti pamatus tarpusavio supratimui. Šių metų žinutė: „Pasakojimai – tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje“.

Šia proga balandžio pradžioje 3a klasės mokiniai dalyvavo protmūšyje „Iš kokių mes pasakų?“ 5b klasės mokiniai peržiūrėjo virtualią parodą (https://youtu.be/yjA4spK_jEs). Tai graži istorija apie mažąjį princą, kurioje mažasis princas prabyla daugybe kalbų.5b ir 6a klasės mokiniai skaitė ištraukas iš vaikiškų knygų.

Nuo balandžio mėnesio iki mokslo metų pabaigos skaitykloje mokiniai gali peržiūrėti surinktą medžiagą, skatinančią patirti skaitymo džiaugsmą.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Puslapis 6 iš 17

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis