Inscenizuota pasaka „Jaučio trobelė“

Spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo (ISLM). Tai kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė. Šių metų tema „Pasaulio pasakos“. Pasakos mus visus nukelia į stebuklingą fėjų, nykštukų, laumių pasaulį, moko vertybių, supažindina su įvairiausiomis pasaulio šalimis.

4c klasės mokiniai, kuriuos ruošė specialioji pedagogė Renata, mokytojos padėjėja Jurgita ir bibliotekininkė Aušra, šia proga inscenizavo lietuvių liaudies pasaką „Jaučio trobelė“. Mažieji aktoriai progimnazijos bibliotekoje vaidino savo klasės draugams bei Naujamiesčio skyriaus mokiniams. Vaikai susidomėję žiūrėjo vaidinimą, o po jo aktorius apdovanojo gausiais plojimais. Daug pagiriamųjų žodžių aktoriai sulaukė iš direktoriaus pavaduotojų V. Svotienės ir J. Dapšienės. Smagu, kad pasakos padeda įgyvendinti įtraukųjį ugdymą – kokybišką ugdymą kiekvienam mokiniui.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė ir spec. pedagogė Renata Kulevičiūtė

 

Pamoka kitaip su VMI specialiste

Spalio 6 dieną 4b klasės mokiniams nuotolinę pamoką per Zoom platformą tiesiogiai iš Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento vedė vyriausioji specialistė Sandra Želnienė. 

Ji mokiniams papasakojo apie mokesčius, paaiškino, kokie jie yra ir kodėl mokesčiai tokie svarbūs mūsų šaliai; kas būtų, jei jų nemokėtume. Vaikai žiūrėjo animacinį filmuką „Mokesčiai kiškių mieste“, kuris padėjo suprasti mokesčių svarbą. Pamokėlė buvo įdomi ir ketvirtokams labai patiko.

4b klasės mokytoja Diana Riškienė
 

#BeActive – judėk šokio ritmu

Rugsėjo 23 dieną būrelio „Mados šokis“ narės su vadove šokio mokytoja Dinara Daciene dalyvavo renginyje „Beactive – judėk šokio ritmu“.

Tai kasmet visoje respublikoje vykstanti akcija, kurios tikslas – stiprinti mokinių fizinę sveikatą, taikant netradicinę judėjimo formą – šokį. Šiemet Telšių miesto ir rajono šokėjai rinkosi „Kranto“ progimnazijos stadione prie Masčio ežero. Šokis truko valandą ir dalyviams dovanojo bendravimo džiaugsmą, energiją, sveikatą.

„Bendraminčiai“
 

Tarptautinė mokytojų diena

Spalio 5 dieną visame pasaulyje minima Mokytojų diena. Tą rytą progimnazijos pedagogai buvo sutikti su jurginų puokštelėmis, skambant muzikos mokytojo G. Vaitkaičio atliekamai muzikai. 

Aštuntokai kartu su klasės vadove M. Beinoriene, skaityklos bibliotekininke D. Krauziene progimnazijos fojė paruošė šventinius stendus apie mokymąsi ir mokytojus. Mokytojų kambaryje ant stalo stovėjo aštuntokų padėka ir linksmos vaišės, primenančios mokytojams apie jų gerą atmintį, išmintį ir nuoširdumą. 6b klasės mokinė Greta Mikuckytė, vadovaujama dailės mokytojos L. Kaziukonės, paruošė įspūdingą portretų parodą.

Labai stengėmės parodyti, kokie svarbūs mums yra mokytojai, o jie mums atsidėkojo šypsenomis. Mieli mokytojai, tegu mokslo metai būna kuo geresni, o kiekvieną dieną Jus lydi kantrybė ir stiprybė!

8a klasės mokinė Milena Kūgytė

 

Su mokytojų diena

 

Turizmo diena

Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena. Iš ryto progimnazijos pradinukai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie Telšius, klausėsi žemaitiškos šnekos. Mokiniai plačiau susipažino su žemaičių simboliu – meška, sužinojo, kad Telšių turizmo informacijos centre bus kuriamas Meškiukų muziejus. 

Vaikai atliko kūrybinę užduotį „Meškučių įvairovė Telšiuose“, piešė meškučius. Vėliau, kas pėsčiomis, kas autobusu išsiruošė į turistinius žygius „Tūkstantis žingsnelių“ numatytais maršrutais – Masčio ežero pakrantėmis, ant Zakso kalno, į Telšių kaimo buities muziejų, Rainių koplyčią, Renavo dvarą. Keliaudami Masčio ežero pakrantėmis, ieškojo Dailės akademijos dėstytojų ir studentų sukurtų pasislėpusių meškiukų. Nors mažieji turistai pavargo, bet džiaugėsi galėję pasigrožėti Telšių miesto bei rajono apylinkėmis, sužinoję vertingos informacijos bei patyrę daug teigiamų emocijų. 

Progimnazijos „Gamtos bičiulių“ būrelis, vadovaujamas direktoriaus pavaduotojos V. Svotienės, atsiliepė į Žemaitijos turizmo informacijos centro kvietimą dalyvauti sekreto paieškoje. Sekretas – tai žaidimas, kurio metu reikia rasti po stiklu paslėptas dovanas, paslaptis, staigmenas, mintis, vizijas ar svajones. Tai lyg troškimas išsaugoti tai, kas nepavaldu laiko tėkmei. Žaidime dalyvavo šeštokai Ema Bytautaitė, Greta Martinkutė, Paulina Andruškaitė, Danielius Mikalauskas, Justas Kud, Domas Dambrauskas, Nedas Dirmeikis ir Tonis Kučinskis. Mokiniai, keturiose Telšių miesto vietose suradę sekretus, sudėliojo juos eilės tvarka ir perskaitė dešimtąjį Vytauto Mačernio „Pavasario sonetą“, tokiu būdu prisimindami, kad 2021-ieji metai yra paskelbti žymaus poeto Vytauto Mačernio metais. Paskutinioji paieškos stotelė – poeto paminklas skverelyje prie Žemaitės gimnazijos, kurią Vytautas Mačernis yra baigęs. Po žaidimo mokiniai apdovanoti Žemaitijos turizmo informacijos centro padėkos raštu.

„Bendraminčiai“
 
Integruotas lietuvių k. ir lit. bei istorijos projektas „Kaip gyveno mūsų senoliai“

Mokslo metų pradžioje 5b klasė gavo užduotį susipažinti su 19 a. pab. – 20 a. pr. lietuvių gyvenimu: pastatais, darbais, buitimi, papročiais ir žaidimais. Pažintį pradėjome apsilankę Telšių kaimo buities muziejuje, kur pamatėme daug eksponatų, klausėmės gidės pasakojimų.

Darbas vyko penkiose grupėse. Reikėjo sukaupti kuo daugiau įdomios informacijos burtų keliu paskirta tema ir paruošti pristatymus klasei. Dauguma mokinių muziejuje išgirstas žinias dar papildė ieškodami įdomybių internete ir paruošė pristatymus skaidrėse ar plakatuose. Vieni kitų labai atidžiai klausėmės, nes patys buvome ir bendraklasių darbų vertintojai. Projektas truko savaitę. Jo metu patyrėme daug įvairiausių emocijų. Manome, kad įgytos žinios ir vertinga patirtis išliks ilgam.

5b klasės mokinės Gabrielė Skirmantaitė ir Martyna Jankauskaitė

 

Integruotos matematikos ir fizinio ugdymo pamokos

Rugsėjo pabaigoje matematikos mokytoja A. Streckienė ir fizinio ugdymo mokytoja L. Jankauskienė 5a ir 5b klasėms vedė integruotas pamokas.

Per pirmąją pamoką gavome užduotis žingsniais išmatuoti progimnazijos stadiono, bėgimo tako, krepšinio aikštelės, alėjos, mokyklos kiemo ilgį ir plotį. Per antrąją pamoką atlikome skaičiavimus. Ne taip paprasta buvo apskaičiuoti ilgį ir plotį ne žingsniais, o metrais. Reikėjo pasikartoti daugybą ne tik iš vienetų, bet ir iš dešimčių bei šimtų. Mums labai patiko šios pamokos, nes smagu buvo žingsniuoti gryname ore ir linksmai mokytis matematikos.

5b klasės mokinys Gytis Vilkas

 

Puslapis 5 iš 6

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.



Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis