Sveikiname!

Sveikiname Beną Gribauską, 8b klasės mokinį, rajoninėje anglų kalbos olimpiadoje užėmusį garbingą antrą vietą. Beno anglų kalbos mokytoja Gintarė Purauskienė.

„Bendraminčiai“

 

Respublikinis haiku konkursas

Siekdama kūrybiškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją, Radviliškio viešoji biblioteka paskelbė haiku konkursą „Mano Lietuva“. Šiam konkursui savo darbus pateikė 54 dalyviai iš Jonavos, Kauno, Kėdainių, Kelmės, Plungės, Šalčininkų, Šiaulių, Telšių, Trakų ir Radviliškio. Iš viso buvo gauta 170 konkursinių darbų.

Džiugu, kad jame šauniai pasirodė mūsų mokyklos aštuntokai Samanta Bumblauskytė, Viltė Jociutė ir Elijus Bagužas. Šie mokiniai apdovanoti organizatorių padėkos raštais, o jų sukurti haiku pateko tarp geriausių. Geriausi konkurso darbai yra sudėti į e. leidinį ir paviešinti Radviliškio viešosios bibliotekos elektroninėje erdvėje – https://issuu.com/kvedjola/docs/mano_lietuva.pptx?fbclid=IwAR3qRYgGVzdXf3aFrbJetlbKKnr9fETyhruOff1NfYMHTz3E6H23xYAmNmg

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Jūratė Šliažienė

 

Nuotolinė pamoka ,,Mažiau – tvariau! Arčiau – sveikiau!”

Kovo 30 – 31 dienomis nuotoliniu būdu vyko įdomioji pamoka ,,Mažiau – tvariau! Arčiau - sveikiau!” Ją paruošė VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Pamokoje dalyvavo 3b ir 4b klasių mokiniai, kurie įgijo naujų žinių apie tvarumą. Jie išgirdo pasakojimą apie sveiką gyvenseną ir kaip ji gali padėti gyventi atsakingiau bei įdomiau. Tvarumo pamokoje mokinukus lydėjo gerai visiems pažįstami herojai, jie netgi pakvietė kartu pasimankštinti.

 Biomedicinos mokslų daktarė ir mitybos specialistė Sandrija Čepkauskienė paaiškino, kodėl svarbu pavalgyti pusryčius. Ūkininkė Rasa Griežė pakvietė į savo šiltnamį. Ji paaiškino, kuo gi ekologinis ūkis skiriasi nuo paprasto, supažindino su įvairiausiomis naudingųjų salotų rūšimis. Mokiniai aplankė ir ūkininką Arną Kvedarą, kuris savo ūkyje augina mūsų visų pamėgtas daržoves – morkas, kopūstus, burokėlius. Ūkininkas Valdas ne tik parodė bei pamokė kaip pamelžti karvutę, bet ir papasakojo, kas karvutėms atstoja šokoladą ir sausainius. Visų laukė labai smagi pažintis su Lietuvos olimpine čempione Austra Skujyte. Ji papasakojo apie sportininkų kasdienybę ir pakvietė mokinukus, pajudėti ir atlikti keletą pratimų.

Džiugu, kad tvariomis idėjomis besivadovaujančių žmonių Lietuvoje daugėja. Tvarus gyvenimas gali tapti įprastu.

3b klasės mokytoja Irena Bugelienė

 

 

Etnopopietė „Skrynios paslaptys – tautų margutis“

Kovo 29 – 30 dienomis 1a, 4b klasės mokiniai ir 5c klasės mokinė Gabija Gaudutytė kartu su pradinių klasių mokytojomis Aušra Gumuliauskiene, Stasele Norkuviene, technologijų mokytoja Jadvyga Martinkiene ir šokio mokytoja Dinara Daciene dalyvavo Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje vykusioje etnopopietėje „Skrynios paslaptys – tautų margutis“. Vaikai šoko, dainavo, linksminosi, vaišinosi, rideno margučius, dalyvavo estafetėse. Džiaugiamės, kad vaikai turėjo galimybę susipažinti su lietuvių, indų, romų, graikų ir ukrainiečių tradicijomis, šokiais, kulinarija ir puikiai praleisti laiką.

Šokio mokytoja Dinara Dacienė

 

Paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Minėdami šią dieną mokyklos skaitykloje 5b klasės mokiniai skaitė Davide Cali ir Marco Soma knygą „Laimės prekeivis“. 4a, 5a, 6a klasių mokiniai dalyvavo protmūšiuose apie knygas.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Tarptautinio LIONS Taikos plakato konkurso „Lead with compassion“ paroda

Lietuvos Respublikos Seime kovo 22 dieną iškilmingai atidaryta Tarptautinio LIONS Taikos plakato konkurso „Lead with compassion“ paroda. Tarp visų nugalėtojų darbų puikuojasi ir keturių mūsų progimnazijos mokinių – Akvilės Nekrašiūtės (6a kl.), Gabijos Zykaitės (7b kl.), Emilės Bagužaitės (6a kl.), Vakarės Slušnytės (5a kl.) – darbai. Tai didžiulė dovana puikuotis savo darbais tarp visų nugalėtojų. Labai dėkojame „Lions“ klubo nariams už galimybę garsinti gabių vaikų gebėjimus ir atstovauti Telšiams. Telšių moterų LIONS klubo plakato konkurso nugalėtoja tapusiai Mildai Viktorijai Katarskytei iš Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos teko garbė nusifotografuoti Seime prie mūsų progimnazijos merginų darbų. 

Plakatų parodos dalyvius ir dailės mokytojus sveikino ir padėkos raštus įteikė Lietuvos LIONS asociacijos gubernatorė Jolanta Gulbinienė, LR Seimo narys, LIONS klubo narys Linas Slušnys. Parodos dalyviai turėjo galimybę pasivaikščioti LR Seime. Kaip ir pridera, renginio pabaigoje dalyviai vaišinosi saldžiu tortu. Visiems plakatų konkursui tapiusiems moksleiviams parvežtos dar vienos padėkos iš Seimo ir artimiausiu metu jas iškilmingai įteiks „Lions“ klubo nariai.

Kviečiu vėl visus 11–13 metų vaikus dalyvauti jau šių metų konkurse! Naują šių metų temą paskelbė „Lions“ asociacijos gubernatorius. Jau galima drąsiai kibti į naujus kūrybinius ieškojimus ir kurti tema „Išdrįskime svajoti“ (33×50 cm) Tiesiog išdrįskime svajoti. Drąsiai svajoti ir tai užfiksuoti lape. Dailės mokytoja Ligita Kaziukonė jau laukia jaunųjų drąsių svajotojų.

Dailės mokytoja Ligita Kaziukonė

 

Pasaulinė Žemės diena

Kovo 20 dieną 4–5 klasių mokinių komanda ir jų sirgaliai dalyvavo rajoniniame renginyje, skirtame Žemės dienai paminėti. Mokiniai apdovanoti padėkos raštais, asmeninėmis dovanėlėmis ir saldžiu prizu.

4a klasės mokytoja Alvyra Bagužienė

 

 

 

Knygnešio diena

Mūsų progimnazijoje kasmet minima Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Tai diena, kurios, išskyrus lietuvius, neturi nė viena tauta. Mes galime didžiuotis tais žmonėmis, kurie spaudos draudimo laikais skleidė lietuvišką žodį. Pagerbiant knygnešius, primenant mokiniams dalelę istorijos, skaityklos bibliotekininkė D. Krauzienė organizavo Viltarės Platzner knygos „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“ garsinius skaitymus ir istorinių užduočių atlikimą. 

 

Garsiniuose skaitymuose dalyvavo 1a, 1b, 1c, 3a, 3b, 4a, 5b, 5c ir 6a klasių mokiniai. Šeštokai, penktokai ir ketvirtokai dalyvavo žaidime „Knygnešių keliais“. Mokyklos skaitykloje ir bibliotekoje surengtos parodėlės, skirtos Knygnešio dienai.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

 

 

Puslapis 5 iš 15

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis