Emilija – respublikinio rašinių konkurso „Gyvybė – dovana, branginkime ją“ laureatė

Balandžio mėnesį Panevėžio „Minties“ gimnazijaorganizavo tradicinį respublikinį rašinių konkursą, skirtą Gyvybės dienai. Jame kvietė dalyvauti I–IV klasių gimnazistus (9-12 klasių mokinius) ir progimnazijų 8 klasių mokinius.

Konkurso tikslas – formuoti šiuolaikiniam gyvenimui būtinas jaunuolių kompetencijas, lavinti jų gebėjimus per kūrybines raiškas atskleisti vertybines nuostatas kaip niekad aktualiomis gyvybės bei sveikatingumo temomis. Rašinio žanras buvo laisvai pasirenkamas. Konkursui pateikti67 darbaiiš visos Lietuvos įvertinti už pateiktos temos atskleidimą, pasitelktos medžiagos autentiškumą, kūrybiškumą, originalumą, gebėjimą kritiškai vertinti, bendrąjį raštingumą.

Konkurso laureatai buvo pakviesti dalyvauti baigiamajame renginyje „Minties“ gimnazijoje, apdovanoti gimnazijos direktorės padėkomis ir  puikiomis rėmėjų dovanomis.

Džiugu, kad konkurso laureate tapo mūsų progimnazijos 8b klasės mokinė Emilija Metrikytė. Ji dalyvavo nugalėtojų apdovanojimo šventėje, kuri vyko ne tik „Minties“ gimnazijoje, bet ir Panevėžio lėlių vežimo teatre. Emilijos rašinys „Gyvenimas turi sparnus“ buvo apdovanotas paskatinamuoju padėkos raštu už kūrybišką, originalų gyvybės temos atskleidimą per giminės asmenų likimą.

Anot konkurso organizatorių, „gyvybė yra neįkainojama vertybė, todėl džiugu, kad mūsų jaunuomenė tai supranta, apie tai mąsto, kalba ir visomis išgalėmis brangina šią vienintelę dovaną“.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Jūratė Šliažienė

 

Padėka tarptautinės virtualios parodos „Trijų žodžių galia“ dalyviams

Vasario – balandžio mėnesius jau trečius metus Mažeikių rajono Viekšnių lopšelis-darželis „Liepaitė“ ir naujienų portalas www.manokraštas.lt rengė tarptautinę virtualią parodą „Trijų žodžių galia“. Joje gausiai dalyvavo ir mūsų progimnazijos 5–8 klasių mokiniai ir lietuvių k. ir lit. mokytoja Jūratė Šliažienė. 

49 vaikai apdovanoti organizatorių padėkos raštais, o mokinius konsultavusios mokytojos Jūratė Šliažienė, Danguolė Eirošienė bei Audra Arlauskienė padėkos raštais ir asmeninėmis dovanėlėmis. Ta proga balandžio 24 dieną „Atžalyne“ svečiavosi parodos organizatorė Genovaitė Paulikaitė ir renginio globėja Lietuvos Respublikos Seimo narė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė. Susitikimo su progimnazijos pedagogais metu buvo pasidžiaugta parodos dalyvių aktyvumu ir darbų kokybe bei estetiškumu, kalbėta apie dabartinę lietuvių kalbos vartojimo situaciją, aktualiomis švietimo temomis. 

Nuoroda į parodą: www.manokraštas.lt

„Bendraminčiai“

 

 

Teatro studijos inscenizacija „Tu viską žinai, Viešpatie“

Balandžio 26 dieną teatro studija „Einu su Kristumi“ (vad. Marytė Beinorienė) progimnazijos mokytojus pakvietė į pavasaraškai išpuoštą tikybos kabinetą, kur buvo parodyta inscenizacija „Tu viską žinai, Viešpatie“. Mokinių pasirodymas paskatino pamąstyti apie didžiulę kasdienių įvykių prasmę ir begalinę meilę žmonėms.

„Bendraminčiai“

 

 

Skaitymo maratonas

Balandžio 21 dieną 3a, 3b, 5a, 5b ir 6b klasės mokiniai Telšių rajono savivaldybės salėje dalyvavo Skaitymo maratone ,,Ievos Simonaitytės pėdomis per Klaipėdos kraštą", skirtame Pasaulinei skaitymo dienai ir 125-osioms Ievos Simonaitytės gimimo metinėms. Pradinukai skaitė Dovilės Zaveckaitės knygą „Lietus ir skafandras“, o vyresnieji Ievos Simonaitytės autobiografinės trilogijos „O buvo taip“ ištraukas. 

Mokiniams buvo smagu ne tik apsilankyti rajono savivaldybės Didžiojoje salėje, pasėdėti Tarybos narių vietose, bet ir pasitikrinti viešojo skaitymo gebėjimus. Tai buvo visoje respublikoje organizuojamų Lietuvių kalbos dienų renginys. Progimnazistus jame dalyvauti paskatino bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danguolė Eirošienė ir Audra Arlauskienė.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Audra Arlauskienė

 

Šviečiamoji gyvulininkystės programa

Džiaugiamės, kad mūsų paraiška buvo atrinkta ir Telšių ,,Atžalyno" progimnazijoje startuoja šviečiamoji gyvulininkystės programa „Augink, rūpinkis, mylėk“, kurią įgyvendina Žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslų ir rinkų plėtros agentūra. Programoje dalyvaus ir vykdys įvairias veiklas 3b klasė. Įgyvendinant programą mokiniai susipažins su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulinkystės šakomis, dalyvaus pažintinėje išvykoje, kūrybinių darbų konkurse.

3b klasės mokytoja Irena Bugelienė

 

 

Telšių rajono merginų tinklinio varžybos

Balandžio 17 – 19 dienomis Telšių Žemaitės gimnazijoje vyko rajono merginų tinklinio pirmenybės. Jose dalyvavo Žemaitės gimnazijos I ir II komandos, „Džiugo“ gimnazijos ir mūsų progimnazijos merginų komandos. „Atžlynui“ atstovavo Vanesa Žutautaitė ir Gintarė Bitanaitė (8a kl.), Emilė Bagužaitė ir Viltė Ražiūtė (6a kl.), Martyna Jankauskaitė, Gabrielė Skirmantaitė ir Goda Ramšaitė (6b kl.), Vakarė Slušnytė (5a kl.) ir Justė Skirmantaitė (5c kl). 

Nors mūsų merginos žymiai jaunesnės, tačiau jos atkakliai priešinosi vyresnėms gimnazistėms. Geriausia mūsų komandos žaidėja pripažinta Vakarė Slušnytė iš 5a kl.

Fizinio ugdymo mokytoja Loreta Jankauskienė

 

 

Žemaitijos regiono konkursas „Jaunasis meistrelis 2023“

Balandžio 19 dieną Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vyko Žemaitijos regiono 5–6 klasių mokinių technologijų konkursas „Jaunasis meistrelis 2023“. Jame sėkmingai pasirodė 6 mūsų progimnazijos mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojų Jadvygos Martinkienės ir Romo Enkaus. 

Džiaugiamės, kad Mykolas Kimbaras (6a kl.) ir Emilė Bagužaitė (6a klasė) tapo konkurso nugalėtojais. Erikas Kimbaras (5a kl.) ir Emilijus Juozapavičius (5a kl.) apdovanoti už meninius sprendimus, o Augustas Letukas (6b kl.) ir Simona Orlovskaja (6b kl.) laimėjo nominaciją „Už dėmesį detalėms“. Sveikiname nugalėtojus bei jų mokytojus ir linkime didelės kūrybinės sėkmės ir ateityje.

„Bendraminčiai“

 

Pažintinė žuvininkystės programa

2a klasės mokiniai dalyvauja pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje”. Balandžio 19 dieną mokiniai apsilankė Žuvininkystės praktinio mokymo centre, Šilutės rajone Žemaičių Naumiestyje, kur edukacinių mokymų metu susipažino su žuvų rūšimis, gyvenimu ir veisimu. Užsiėmimuose mokiniai patyrė nepakartojamų įspūdžių: patys maitino žuvis, atliko įvairias užduotis. Ačiū programos vadovui Gyčiui ir edukacijos vedėjui Jonui.

2a klasės mokytoja Jūratė Petrulienė

 

 

Puslapis 3 iš 15

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis